• Tehnotable

Робота в динамічній позі


Динамічна робоча поза - це поєднання безлічі поз і перехід від однієї пози до іншої в процесі роботи. Ви можете легко працювати лежачи, сидячи, стоячи, навпочіпки. Якась одна поза не є небезпечною - небезпечно знаходиться довго в одній позі. Стояти чи сидіти можна тисячею способів, переносячи навантаження на різні частини тіла. Наприклад, переступаючи з ноги на ногу, ви задієте м'язи ніг. А їх активність створює подобу насоса, який сприяє венозному поверненню і значно знижує ризик венозних проблем і набряків.

 

Кращий спосіб вирішити проблему сидіння - це не сидіти. І найкраща альтернатива цьому - працювати стоячи. Це не новинка: трохи більше ста років тому стоячи працювало більшість офісних працівників. У цій позі працюють великі м'язи кора, в два рази в порівнянні з сидячим положенням зменшується навантаження на спину, підвищується розумова активність і зменшується рівень стресу (падає рівень кортизолу). Стоячи ви спалюєте більше калорій. Однак стояти краще на спеціальному килимку босоніж або в зручному взутті. Оптимальна висота стільниці - початок біцепса (при опущеній руці), стільниця повинна бути досить просторою і з заокругленим краєм.

 

Поза лежачи навіть не розглядається як робоча. Однак більш пильний аналіз показує, що в позі лежачи досягається мінімальне навантаження на хребет (в 8 разів менше, ніж сидячи) і повне розслаблення м'язів, зниження рівня стресу і уповільнення пульсу. Поза лежачи - це поза для креативу і фантазії, вона допомагає знайти нестандартне рішення або ідею. Але не варто використовувати позу лежачи більше 30-40 хвилин. Поєднуйте різні пози і різні види роботи. З точки зору продуктивності монотонну роботу краще виконувати стоячи, роботу, що вимагає надвисокої концентрації, - сидячи, творчу - лежачи.

 

Працюючи за столом стоячи, можна себе мотивувати: зроблю - сяду (ляжу). Принцип «дотримуйтесь рухового режиму»

 

У наш час багато говориться про те, що завдання потрібно розбивати на більш дрібні, популярні тайм-менеджерські методики типу «помідорро». Буде чудово, якщо ви структуруєте не тільки свою роботу, але і рух. Значення має навіть проста зміна пози - як то кажуть, stting kills, moving heals. Адже навіть якщо ви просто встанете, а потім сядете, ви вже перезавантажте м'язовий апарат.

 

Загальне правило: кожні 30 хвилин міняти позу, а кожні 120 хвилин слід організовувати короткий (мінімум 5-10 хвилин) епізод активності (ходьба, присідання). Наукові дослідження свідчать, що навіть невеликі стоячі перерви йдуть на користь.

0

+38 050 833-01-31

+38 067 833-01-30

столи з регулюванням висоти