• Tehnotable

Свобода руху


Навантаження на хребет


Однією з причин масового захворювання хребта, зокрема остеохондрозом, є неадекватна навантаження на хребет. Так само серед причин розвитку і загострення хворобливих станів хребта сприяють його макро- і мікротравми.

 

Дуже часто вважають, що причиною такої травми або іншого раптового болю в спині є тренувальні перевантаження. Тим часом, болі, наприклад в нижньому відділі хребта куди частіше викликані звичайною повсякденною діяльністю людини. В цьому і криється пояснення, здавалося б, дивного протиріччя, коли на біль в попереку скаржаться люди ніколи не знали спорту.

 

Сидіти шкідливо


Найшкідливіше - це сидіти. При сидінні хребет навантажений сильніше, ніж коли ми стоїмо! Втім, підвищене навантаження - це ще половина справи. За кільканадцять годин нам доводиться сидіти в самій шкідливою позі - нахилившись вперед. У такому положенні краю хребців зближуються і защемляють міжхребцевий диск з хрящової тканини. Взагалі ця тканина відрізняється чудовою еластичністю, що дозволяє їй успішно чинити опір компресії. Однак треба враховувати, що при сидінні сила тиску на зовнішній край диска зростає в 11 разів! Та до того ж триває не тільки протягом робочого та навчального дня, але часто і вдома.

 

Як же тоді пояснити той простий факт, що втомившись від тривалого стояння ми прагнемо сісти? Причина в тому, що біль в попереку не завжди буває наслідком перевантаження міжхребцевих дисків. Найчастіше біль провокують м'язи низу спини, які при стоянні опиняються в стані статичної напруги. Варто сісти, як м'язи розслабляються, і біль вщухає. А напруга дисків рідше буває причиною болю. Болить травма, яка виникла давно і тепер дає себе знати. Коли людина сідає, травмована область змінює положення, звідси ілюзія полегшення.

 

Чому ж сидіння сильніше навантажує хребет, ніж стояче положення? Пояснення в тому, що вертикально тіло підтримує як скелет в цілому, так і великий масив мускулатури. В результаті навантаження "розподіляється" по всьому тілу, і хребту дається "легше". Коли людина сідає, то що підтримує м'язовий корсет тулуба розслабляється, і вся вага тіла лягає на хребетний стовп. Звідси і мікро травми, що виникають при тривалому сидінні.

 

Тиск на міжхребцеві диски (у відсотках від положення стоячи)

  • лежачи на спині - 25%

  • лежачи на боці - 75%

  • стоячи - 100% стоячи,

  • з нахилом вперед - 150%

  • стоячи, з нахилом вперед,

  • в руках вага - 220%

  • сидячи - 140%

  • сидячи з нахилом вперед - 185%

  • сидячи з нахилом вперед, в руках вага - 275%

 

Як правильно стояти


Коли людина довго стоїть, хребет відчуває значні навантаження, особливо поперековий його відділ.

Змінюйте позу через кожні 10-15 хв., спираючись при цьому то на одну то на іншу ногу, це зменшить навантаження на хребет.

Якщо є можливість ходіть на місці, рухайтеся. Час від часу прогинайтеся, витягнувши руки вгору, зробіть глибокий вдих. Цим можна дещо зняти втому з м'язів плечового пояса, шиї, потилиці, спини. Рекомендується поперемінно ставати то одну, то іншу ногу на невелику лавку або ящик.

0

+38 050 833-01-31

+38 067 833-01-30

столи з регулюванням висоти